Psí pokec

Zde si můžete popovídat o všem, co vás napadne. :-)

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

#1 2006-09-01 07:25:48

Jirka May
muž [admin]
Místo: Kladno
Web

Odbormá literatura k výcviku loveckých plemen

Tak jsem vám sem dal několik pracně "vydolovaný" publikací, které budete jen velmi nesnadno někde hledat. Pánové Knoll, Báča či pan Podhajský se jistě nebudou zlobit, že jejich knihy jsou v el. formě. smile wink

Něco ke stažení a prostudování
ohar_vsestranny_jako_zachrance_zvere.zip [8MB]
vsestranny_ohar.zip [24MB]
vycvik_lovecky_psu.zip [36MB]
dohledavky_a_dosledy.zip [17MB]
vychova_a_vycvik_oharu.zip [55MB] (dodala Oibka)

Mam i daší tituly, které mohu zaslat na požadání. Jsou ve formátu PDF, postahované různě po internetu. Buhužel nevím kdo knihy naskenoval, ale i tak mu (jí) děkuji. smile

- Poľovné plemena psov - Alexander Bakoš
- Vychováváme psa - Cyrila Karpfová
- Vychováváme šampiońa - Elke Peperová
- Výchova a výcvik psov - Doris Baumannová
- Váš pes - Dacid Taylor
- Výcvik psa - Joan Palmerová
- Veľká kniha starostlivosti o psa - Bruce Fogle

Seznam odborné literatury

Zde byl seznam odborné literatury zkopírovaný z "Mešínské hájovny". Nebyl tam však uveden zdroj. Seznam mažu a uvádím pouze odkaz na zdrojový web. smile tongue smile

A další seznámek. Tentokrát od paní Zuzany Sedlákové z chovatelské stanice BOGLARCA.
Klikněte na: literatura.xls

#2 2006-09-03 12:19:04

JanaL
žena
Místo: Chrudim
Web

Re: Odbormá literatura k výcviku loveckých plemen

Hmmm, to je úžasný, že se někomu náš seznam literatury takhle líbí - docela jsme si s tím výběrem kvalitních a doporučení hodných knih z přehršle na pultech a v knihovnách ležícícho braku dali práci :-) Nemám nic prosti tomu, aby tady "visel", jen prosím příště, až budete z našich stránek něco kopírovat, byla bych ráda, kdyby jste u oné kopie i uvedl zdroj informací.
Děkuji, Jana Londinová

#3 2006-09-03 13:05:28

Jirka May
muž [admin]
Web

JanaL psal(a):

Hmmm, to je úžasný, že se někomu náš seznam literatury takhle líbí - docela jsme si s tím výběrem kvalitních a doporučení hodných knih z přehršle na pultech a v knihovnách ležícícho braku dali práci :-) Nemám nic prosti tomu, aby tady "visel", jen prosím příště, až budete z našich stránek něco kopírovat, byla bych ráda, kdyby jste u oné kopie i uvedl zdroj informací.
Děkuji, Jana Londinová

Dobrá, provádím změnu! Lepší? hmm tongue

Nicméně myslíte si, že naskenování 4 knížek do el. formy + následné vystavení všem ke stažení bylo snadné?? Veškeré informace, které poskytuje člověk na Inet jsou veřejné. I články zde, jsou z 99% převzaté. Uznávám, je vhodné dát tam "zdroj". Také ho skoro u všeho mám. Na vás jsem zapoměl. Pardon. tongue Autorství jsem si ale nepřisvojil. smile
   Zřízení fóra, vyhledávání a vkládání informací, údržba......atd. Vše dobrovolně a zdarma. Jen pro to, aby to nováčci v oblasti pejskaření měli jednodušší najít než já. No ták.... Nebudem malicherní, ne?

#4 2006-09-03 13:16:17

JanaL
žena
Web

Jirka May psal(a):

Nicméně myslíte si, že naskenování 4 knížek do el. formy + následné vystavení všem ke stažení bylo snadné?? Veškeré informace, které poskytuje člověk na Inet jsou veřejné. I články zde, jsou z 99% převzaté. Uznávám, je vhodné dát tam "zdroj". Také ho skoro u všeho mám. Na vás jsem zapoměl, pardon. tongue Autorství jsem si ale nepřisvojil. smile
   Zřízení fóra, vyhledávání a vkládání informací, údržba......atd. Vše dobrovolně a zdarma. Jen pro to, aby to nováčci v oblasti pejskaření měli jednodušší najít než já. No ták.... Nebudem malicherní, ne?

Copak jsem řekla že je to snadné ? Ne, není to o malichernosti, ale o tom, že bohužel se nám běžně stává že se části našich stránek (především fotografie a portréty plemen) objevují na různých cizích stránkách bez domluvy a bez uvedení zdroje - takže bohužel jsem se na tuto činnost stala alergickou. Nikterak nesnižuji Vaši práci a záslužnou činnost v tomto směru, ale ozvat se už z principu musím. Jak jsem psala - v žádném případě mi nevadí, že to tady je uvedené a mohlo zůstat tak, jak bylo, jen s malinkým dovětkem "převzato z...".
O práci pro pejskaře zdarma ve volném čase a bez nároku na chválu mi nemusíte nic povídat. Právě totiž sedím v kanceláři (neděle 13.20 hod) a pracuji na klubovém zpravodaji. Jeden zpravodaj je cca 200 hodin práce, 2 zpravodaje ročně, + organizace klubové výstavy - vše zdarma a jen a jen pro pejskaře a pro mnou milovaná plemena. Myslíte, že slyším jakékoliv slova uznání a chvály častěji než vyjímečně ? Pro většinu lidí je samozřejmostí, že to "někdo" udělá. Takže oceňuji, že jste se této práce zhostil, ale obviňovat se z malichernosti a neuznání něčí práce asi nemusíme, že ano ? Děláme to všichni z dobré vůle a lásky ke psům.
Takže další práci zdar a pejskům zvláště :-)

#5 2006-09-03 13:21:51

JanaL
žena
Web

Jenom dodatek k seznamu - od června letošního roku už neplatí starý zkušební řád, ale je nový - název z hlavy nevím, ale je k sehnání na každém OMSu (Okresní myslivecký spolek). Takže Kniha "Lovecky upotřebitelní psi" už je jen vzpomínkou "Jak to bylo" :-)

#6 2006-09-03 13:32:11

Jirka May
muž [admin]
Web

JanaL psal(a):

Jirka May psal(a):

Nicméně myslíte si, že naskenování 4 knížek do el. formy + následné vystavení všem ke stažení bylo snadné?? Veškeré informace, které poskytuje člověk na Inet jsou veřejné. I články zde, jsou z 99% převzaté. Uznávám, je vhodné dát tam "zdroj". Také ho skoro u všeho mám. Na vás jsem zapoměl, pardon. tongue Autorství jsem si ale nepřisvojil. smile

Copak jsem řekla že je to snadné ? Ne, není to o malichernosti, ale o tom, že bohužel se nám běžně stává že se části našich stránek (především fotografie a portréty plemen) objevují na různých cizích stránkách bez domluvy a bez uvedení zdroje - takže bohužel jsem se na tuto činnost stala alergickou. Nikterak nesnižuji Vaši práci a záslužnou činnost v tomto směru, ale ozvat se už z principu musím. Jak jsem psala - v žádném případě mi nevadí, že to tady je uvedené a mohlo zůstat tak, jak bylo, jen s malinkým dovětkem "převzato z...".
O práci pro pejskaře zdarma ve volném čase a bez nároku na chválu mi nemusíte nic povídat. Právě totiž sedím v kanceláři (neděle 13.20 hod) a pracuji na klubovém zpravodaji. Jeden zpravodaj je cca 200 hodin práce, 2 zpravodaje ročně, + organizace klubové výstavy - vše zdarma a jen a jen pro pejskaře a pro mnou milovaná plemena. Myslíte, že slyším jakékoliv slova uznání a chvály častěji než vyjímečně ? Pro většinu lidí je samozřejmostí, že to "někdo" udělá. Takže oceňuji, že jste se této práce zhostil, ale obviňovat se z malichernosti a neuznání něčí práce asi nemusíme, že ano ? Děláme to všichni z dobré vůle a lásky ke psům.
Takže další práci zdar a pejskům zvláště :-)

"Dobrá, dám ti pěťák". [citace z Mrazíka] big_smile big_smile

A to neberete jako svým způsobem chválu, že lidé používají vaši práci a tvorbu? roll big_smile Stejně jako když doma uvařím a jen se potom zapráší.... smile Beze slova. smile Já už na to, že někdo používá mou práci nereaguji. Teda pokud neuvádí, že je jeho. Dělám do počítačů a to je nejlepší "antialergen" big_smile . Doporučuji. Opakuji, že vše na Internetu je "OPEN SOURCE". A v konferencích dvojnásob. Lovkám a práci pro ně zdar. smile Oni taky pro nás makaj zdarma. big_smile

#7 2006-09-07 22:25:01

Lucka
žena
Místo: Liberec
Web

Měla jsem tyto knížky i na svém webu, ale nějak jsem zapomněla ty linky...nepamatujete si je někdo? Díky

#8 2006-10-09 12:42:09

Lucie a Merlin
žena
Místo: Brno
Web

Ahojky Jirko,
moc diky za ty knizky, potesils me a myslim, ze i vice lidicek. Radi jsme vas poznali. Pozdravuj Tvou milou zenu a Matyska. Pac a pusu od Merlina smile
Zdravi Lucie a Michal

#9 2007-05-08 22:54:59

macalf
Nový člen

Nevím jak moc poděkovat za naskenování knih o výcviku ohařů,cca rok pátrám po antikvariátech a prd!Já i můj výmarák Alf děkujem!

#10 2007-05-09 08:40:18

Jirka May
muž [admin]
Web

macalf psal(a):

Nevím jak moc poděkovat za naskenování knih o výcviku ohařů,cca rok pátrám po antikvariátech a prd!Já i můj výmarák Alf děkujem!

Nemáš zač....A příště nepátrej v reálu, ale rovnou skánkni na Inet. smile wink

#11 2010-01-09 11:51:19

Jirka May
muž [admin]
Web

wink

Board footer

Vytvořeno v PunBB
Fórum zřídili a provozují Matesovci
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson