Psí pokec

Zde si můžete popovídat o všem, co vás napadne. :-)

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

#1 2006-11-29 09:29:14

Jirka_May
muž [normal user]
Místo: Kladno
Registrovaný: 2006-08-30
Web

REGISTROVANÝ CHOV

Pokud již teď víte, že Váš nový psí přírůstek hodláte v budoucnu použít v čistokrevném chovu (rozuměj chov psů s průkazem původu), musíte na to připravit nejen psa, ale také sami sebe. Co tedy obnáší, zařazení psa či feny do chovu?

Váš pes musí absolvovat:
- jarní svod loveckých psů
- odpovídající počet a druhy loveckých zkoušek pro dané plemeno
- libovolnou výstavu v ČR

*požadované druhy, počty a výsledky loveckých zkoušek, stejně jako požadované výsledky z výstav, případně další podmínky chovnosti pro dané plemeno naleznete v aktuálním vydání Chovatelského a zápisního řádu našeho klubu nebo Vám je sdělí telefonicky poradce chovu.

Co byste měli udělat Vy:
- založit chovatelskou stanici (pouze pokud vlastníte fenu), a to s dostatečným předstihem, protože její vyřízení trvá až 3 měsíce.
- přihlásit se za člena našeho klubu (KCHHMO) a mít řádně zaplacený členský poplatek na daný rok.
- absolvovat se psem výše uvedené akce s požadovaným výsledkem
- zaslat kompletní dokumentaci Vašeho psa/feny poradci chovu klubu, se žádostí o zařazení psa/feny do chovuDoklady NEZBYTNÉ pro vyřízení chovnosti :
1.) originál rodokmenu
2.) fotokopii rodokmenu
3.) fotokopii soudcovských tabulek
4.) fotokopie posudkových listů z výstav
5.) foto psa/feny v postoji
6.) doklad o zaplacení členského příspěvku na daný rok

Vše posílejte vždy DOPORUČENĚ !!!Majitelům fen dále doporučujeme:
- zaslat žádost o vystavení krycího listu poradci chovu s doloženým dokladem o zaplacení poplatku společně s ostatními dokumenty; psy ke krytí si můžete navrhnout sami nebo Vám je poradce chovu vybere sám; vystavený krycí list platí 1 rok, proto jej můžete použít i později


Náležitosti NEZBYTNÉ pro vystavení krycích listů:
1.) fotokopie dokladu o zaplacení poplatku za jejich vystavení
2.) jména vybraných krycích psů
3.) jméno feny, která má být kryta- vytvořit si kupní smlouvu , která je dnes už standardní chovatelskou nezbytností při pozdějším prodeji štěňat a která Vám do budoucna poskytne přehled o počtu, jménech a majitelích Vašich štěňat.

Majitelům psů pak dále doporučujeme:- vytvořit si smlouvu o úhradě za krytí, která Vám zajistí, že poplatek za krytí od majitele chovné feny opravdu dostanete a která Vám navíc poskytne do budoucna přehled o tom, kolik a jaké feny Váš pes kryl.

Nepodceňujte prosím význam takovýchto smluv v kynologii. V praxi jsou již běžné a mnohokrát se velmi osvědčily. A každý právník Vám potvrdí staré dobré pravidlo, že co je psáno, to je dáno, a že ústní dohody jsou mnohdy neprůkazné. Určitě stojí za to, si obdobné smlouvy opatřit. Mohou Vám v budoucnu ušetřit peníze, nervy i Váš čas.


Autor: Petra Bergrová
Zdroj: www.ohar.cz

Offline

 

Board footer

Vytvořeno v PunBB
Fórum zřídili a provozují Matesovci
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson