Psí pokec

Zde si můžete popovídat o všem, co vás napadne. :-)

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

#1 2008-01-12 20:14:27

Petr Kocum
Nový člen

Opakovaný útok cizího psa, s následkem smrti mého psa

Dobrý den,
Rád bych Vás, zkušené kynology, požádal o radu.
Dostal jsem se do problému v jedné vesnici nedaleko Plzně, kde s manželkou trvale žijeme.
V této vesnici bydlí rodina, která vlastní dva problémové psy. Tito psi se volně  pohybují po vsi bez přítomnosti a dozoru majitele. Mám taktéž podezření na zanedbání pravidelných ročních prohlídek u veterináře a pravidelném očkování. V minulosti se již objevilo několik případů napadení ostatních psů a dokonce i lidí, procházejících kolem. O všech těchto případech byla bývalá starostka informována se žádostí o řešení.  Ta však nikdy nedošla k žádnému závěru již takto nezvladatelné situace. Bezprostředně po útocích nastalo určité zklidnění, nicméně se brzy věci vrátily do předešlých kolejí. 
Dne 8.1.2008 se však odehrálo něco hrozného. V noci se mému pejskovi, 14-ti letému Čakymu, chtělo ven, a tak si o to náležitě řekl tak, jak to dělával. Pustil jsem tedy Čakyho na svůj pozemek, ze kterého nikdy neutekl. Tuto noc se však v obci potulovali již zmínění problémoví psi, kteří vběhli na můj pozemek, a Čakyho usmrtili. Nebudu popisovat, jak se to stalo, pro celou mou rodinu je to otřesné.
Vím, že mi nenahrává, že mám oplocení pouze z hustého živého porostu. Chtěl bych Vás, zkušenější pejskaře, odborníky na kynologii a odborníky na občanské a trestní právo požádat o radu, jak mám tento problém vyřešit. Nejde mi o finanční náhradu škody za zabitého 14-ti letého voříška, oblíbence všech blízkých. Jde mi o to, jak vyřešit tento problém do budoucnosti, aby se toto příšerné divadlo již nikdy neodehrálo. Mým cílem je zajištění kontrolovantelného pohybu těchto psů v obci, nebo jejich odebrání do útulku pro týraná zvířata na základě rozhodnutí nějakého úřadu, instituce nebo veterináře, popřípadě utracením obou útočících psů. Život Čakýska nám to nevrátí, proti těmto psům neměl šanci se ubránit. Ale snad se podaří zajistit alespoň spravedlnost nás, hrstky poctivých pejskařů, kteří se nemohou s tímto bezprávím smířit.
Zatím jsem podal ústní oznámení nynější starostce obce, která přislíbila brzké vyřešení problému. Dále chci poslat písemnou stížnost na obecní zastupitelství tété obce, a rád bych poslal stejnou stížnost na příslušné úřady v okresním městě Rokycany. Poraďte mi prosím, na které další úřady se můžu dovolávat, a jaké další kroky můžu podniknout? Velice Vám všem děkuji za případné názory, rady a komentáře, za konstruktivní především.
Petr Kocum

#2 2008-01-13 17:10:33

Jirka May
muž [admin]
Místo: Kladno
Web

Re: Opakovaný útok cizího psa, s následkem smrti mého psa

Zdravim. Upřímnou lítost. sad

Nejsem právník, jen pejskař, který náhodou dělá do počítačů a zřídil tohle fórum. Dal jsem váš příběh na několik dalších diskuzí s odkazem ať poradí. Trochu jsem se dřív pídil po podobném problému a bohužel nic moc jsem nenašel. Pes je z pohledu zákona "věc" a podle toho lze právně celou věc řešit.
Ti volně pobíhající psi....No nevim. Majitel porušuje zákon. Nevim ale jaký a kolik. Ze zkušenosti vím, že to problém těžko právně řešitelný! sad  Viděl jsem podobnou věc i na Nově v Judu nebo Na vlastní oči. Povedlo se jim jen na chvíli zvířata odebrat a to je díky tomu, že je majitel zanedbával.
Dopučuji skáknou do Plzně k právníhovi a poradit se!!
Existují i neprávní řešení, ale to bych si nechal jako poslední možnost.....

Tady jsou zák. o psech: http://www.psipokec.cz/viewtopic.php?id=142

Board footer

Vytvořeno v PunBB
Fórum zřídili a provozují Matesovci
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson