Psí pokec

Zde si můžete popovídat o všem, co vás napadne. :-)

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

• Index
  •  » Psí choroby
  •  » Pozor na chovnou stanici pana Vilkuse "Akcezal" (převzato z KH)

#1 2006-11-28 09:28:03

Jirka May
muž [admin]
Místo: Kladno
Web

Pozor na chovnou stanici pana Vilkuse "Akcezal" (převzato z KH)

Vašek+Porta Akcezal
Napsano 28.11.2006 na foru Komari Hurky a s dovolenim pisatele zkopirovano sem

Dobrý den. Toto je muj příbeh a zároven tvrdá realita. Taky oficiálni stižnost na p.Vilkuse a jeho chovnou stanici Akcezal. Take otazka jak dal postupovat, hajit sva práva a zda mam šanci a nárok na nějaké odškodné. Smlouvu na Portu nemám bylo mi zděleno od p.Vilkuse ,že je to zbytečné. Stála mne 9000 tisíc a ubezpečoval mne, že pes je naprosto v pořádku a nema žádnou vadu. Je to zkrytá vada?
   1.2.2006 jsme pochovali našeho psa, Anglický Kokršpaněl jménem Roky. Byl bez PP. Měl 15 let. Měli jsme ho od štěnátka a až na pár drobností s ním nebyli žádné starosti. Až ke konci,ale..... Věděl jsem, že si pořídíme dalšího psa, ale spíš příští rok. Bez něho ani ránu,však asi každý víte o čem mluvím......... A naše děti 14 a 8 let byli taky nadšené že bude doma aspon na chvíli "male", roztomilé štěn'átko, fenečka.
   Volba byla předem jasná! "Mad'ar" zvítězil na celé čáře. Já zprvu váhal,ale......Rozjelo se pídění po netu, mobil se žhavil, ale Mad'arů nebylo. Až jednou svitla naděje, dostal jsem seznam chovatelů a hned první "AKCEZAL", byl ten náš potencionální a ještě k tomu tak blízko z Ostravy. My jseme z Frýdku-Místku. Vše klaplo, naše třetí d'ítko bylo "doma" 19.8.2006. Porta se narodila 1.07.06 samozřejmě s PP a po "výborných rodičích". Když pominu potíže, které Porta prodělala ani ne po měsíci doma, tak náhoda mě přivedla na"internet" -SUPER VÝMYSL ČLOVÍČKA, kde mě čekala ledová sprcha. Hledají se její sourozenci z důvodů, že její sestra POLY AKCEZAL má silnou Demodikózu. A dva dny na to další, máme to taky!! To bylo 10.11. Za panem Vilkusem jsem jel 12.11.06. Ten reagoval, že se vlastě vůbec nic neděje, že hysterčíme, že o ničem neví a "nikdy před tím" se s touto nemocí ve své dlouholeté praxi nesetkal! 15.11.06 se ozval na net majitel psa jménem Percy, ze stejného vrhu, že je po léčbě Demodikozy kterou zjistil u veterináře asi před 6 týdny a hned "kontaktoval" a "mluvil" s panem Vilkusem. Nejen že nás Portu a Poly a ostatní pan Vilkus nekontaktoval, nevím, jestli je to jeho "povinost" myslím jsi, že aspon' profesionální by to bylo,ovšem v případé, že o tom skutečně nevěděl ani on sám, že to mají jeho dvě chovné feny,ale to,že mi osobně lhal do očí a vymýšlel si takové bláboly, to tak nenechám.
   Hodně jsem to zkrátil, přesto jsem to zkrátil. Omlouvám se. Ale příběh nekončí. Dnes jsem mluvil s majitelkou Mad'ara jménem Maro, který pochází ze stejné chovné stanice, jako máme my. Jeho matka Zsófi Farkažd je zároven' matkou naší LU Akcezal Porty, Poly, Percy a dalších tří štěn'at. Marko se narodil 15.2.2005. Asi po roce letos v únoru se u Marka projevila "Demodikoza" informovala majitela hned potom ještě osobně v dubnu. Letos v květnu nebo červnu měla z novu mladé, mimochodem o těch jsme uvažovali, ale bylo to před prázdninami a taky je prodával dráž, než ty, co měla její dcera v srpnu, od ní máme Portu.
   Co k tomu dodat? Vědomě kryje feny, které měly" asi mají"a šíří Demodikozu.* Lže do očí, že o ničem neví a dělá z lidí blbce.** Prachy hybou naším světem a "psím" taky.

P.S.Před 12 hodinou jsem chtěl mluvit s panem Vilkusem znovu o tom všem ale ten mě doslovně poslal do "PRDELE". Jedná se o chovnou stanici pana Vilkuse "Akcezal" z Ostravy Ludgeřovic.

Pozn. admina:

*    - nazor pisatele clanku (stezovatele)
**  - uhel pohledu pisatele clanku (stezovatele)

#2 2010-01-07 18:45:29

Jirka May
muž [admin]
Web

Re: Pozor na chovnou stanici pana Vilkuse "Akcezal" (převzato z KH)

Otevreny dopis od pana Vilkuse
Doruceno na muj mail 7.1.2010 17.56 hod.

Tento dopis je určen:
1.Pisateli příspěvku pod jménem Jirka May nazvaného „Pozor na chovnou stanici pana Vilkuse Akcezal“ ze dne 28.11.2006
2.Provozovateli webových stránek www.psipokec.cz - MATESOVCI
3.Chovné stanici Komáří Hůrka – jako spolupracují subjekt s webovými stránkami www.psipokec.cz

Pane May.

Reaguji tímto dopisem na Váš příspěvek ze dne 28.11.2006,který jste nazval „ Pozor na chovnou stanici pana Vilkuse Akcezal „.Na tento Váš písemný projev jsem byl opakovaně upozorněn svými přáteli a odborníky,kteří se stejně jako já dlouhodobě zabývají chovem MOK.
Chovná stanice Akcezal patří dlouhodobě ke špičkovým chovatelským stanicím v ČR,což je možné prokázat úspěchy na výstavách a zkouškách,které se také potvrdilo na světové výstavě v Bratislavě v roce 2009 ( Oki Akcezal ).
Pisatel pomlouvačného dopisu neuvádí pravdivé informace.Nepíše o tom,že štěně dostal na splátky,neuvádí pravdivě, po jaké době onemocnění propuklo.Nikdy nepředložil laboratorní vyšetření na demomykozu Demomykozou trpí 90 procent psí populace.Záleží jen na majiteli,jak se dokáže o psa postarat.Co se týče smlouvy ,dle zákona,i ústní smlouva je smlouvou.
Po poradě s právníkem Vás,dále provozovatele těchto webových stránek a spolupracující chovnou stanici Komáří Hůrka upozorňuji na skutečnost,že hrubě porušujete práva na ochranu osobnosti v souladu s občanským zákoníkem.Dále hrubě porušujete zákon na ochranu osobních údajů a dále Váš písemný projev pokládám za pomluvu v souladu s paragrafem 206 trestního zákona. Z těchto důvodů Vás a další uvedené osoby důrazně žádám,aby jste okamžitě upustili od neoprávněných zásahů do práva na ochranu mé osobnosti a od šíření pomluvy.Vyzývám Vás,aby jste ve lhůtě do 20.1.2010 odstranili z webových stránek výše uvedených příspěvek o mé chovatelské stanici.V případě,že toto ve stanovené lhůtě neučiníte,buďte ujištěn,že budu postupovat právní cestou a podám na Vás občansko-právní žalobu na ochranu mé osoby,event.podám trestní oznámení pro skutkovou podstatu trestného činu pomluvy.

Jiří Vilkus

#3 2010-01-07 20:25:41

Jirka May
muž [admin]
Web

Ma odpoved
po porade s pravnikem, odeslana 7.1.2010 ve 20.33 hod. hmm

Dobry den

Velmi mne prekvapuje vase reakce na clanek a tak vas dopis umistuji, jako vas nazor, hned pod puvodni clanek. To jen na uvod. smile

Nekolik drobnosti:

1. Clanek je prevzaty z fora Komari Hurky a nepsal jsem ho ja! Je to uvedeno v nazvu clanku.

2. Odvolam se na pravo svobodneho projevu. I kdyz se nejedna o mnou projevene slovo, ale postizeneho majite psa, coz jasne vyplyva z obsahu.

3. Nejedna se o pomluvu, ale o skutecnou udalost, videnou z jedne strany. Majitel postizeneho psa jiste nemel nejmensi potrebu lhat ci vas pomlouvat. Mate moznost svobodne reagovat a uverejnit svuj pohled na mem foru! Jiz jsem tak za vas ucinil zverejnenim vaseho dopisu. http://www.psipokec.cz/viewtopic.php?pid=582#p582  , ale klidne napiste vse, co uznate za vhodne. Ostatne tuto moznost ma na mem foru kazdy.

4. Zakon 101/2000 Sb. nebyl porusen. Vase jmeno a jmeno chovne stanice je bezne verejne dotupne a jine informace nejsou uvedeny!

5. Zakon 140/1961 Sb. § 206 nebyl porusen. Dle nazoru meho pravnika nebyla naplnena skutkova podstata (uz vhledem k tomu, ze nejsem autor) a je na soudu aby to rozhodl.

6. Zakon 40/1964 Sb. nevim jak porusuji. Stejne tak to nezjistil  muj pravni zastupce.

7. Je vase obcanske pravo zalovat koho chcete a za co chcete. Stejne tak i me. smile

8. Zalezitost je stara vice ja 3 roky! Copak, ze jste s tim prisel az ted?

Pane, pokud chcete hnat vec do krajnosti, klidne. Jak vam jiste rekl vas pravni zastupce, tyto soudni spory jsou velmi tezko resitelne, dlouhodobe a drahe. Minimalne vas to bude stat 3.000 za podani zaloby, nervy a penize za pravni pomoc.
   Moje forum www.pspipokec.cz je tu aby pomahalo maj. psu, podavalo informace a osvetu o "psim svete". Veskere naklady spojene s provozem hradim ze sve kapsy. Zadny vydelek z toho neni. Ze by na me platilo "pro dobrotu, na zebrotu"??
    Ja problemy resim dialogem. Myslim, ze vy byste mel take. Ja jsem tento problem nezavinil, ale mile rad poskytnu prostor pro dialog. Kontaktujte majitele psa a piste verejne na tomto fouru. Slibuji, ze pokud tam nebudou hrubosti a vulgarni slova, nebudu zadne informace cenzurovat.

S pozdravem Jiri MAY

#4 2010-01-08 13:23:49

Jirka May
muž [admin]
Web

Reakce paní Aleny Sázové z Komáří Hůrky
převzato z KH 8.1.2010 13.23 hod.

Využívám příležitosti a znovu a upřímně bych popřála všem návštěvníkům KH hodně zdraví, štěstí a radosti v Novém roce jim, jejich rodinným příslušníkům a v neposlední řadě i jejich zvířecím přátelům. Zároveň děkuji všem za zaslaná přání.

Jiří May mi ušetřil práci s dopisem od p. Vilkuse, dostala jsem ho také, nebudu ho tedy znovu zveřejňovat. Pan Vilkus se se mnou spojil telefonicky před vánoci. Měli jsme spolu dlouhý hovor na dané téma. Snažila jsem se mu vysvětlit, že jím napadený příspěvek již na našem webu není přístupný, je hrozně starý a aktuálně jsou přístupné pouze příspěvky 2-3 měsíce staré. S p. Vilkusem se osobně neznám, s jeho ch.s. jsem se nesetkala. Sdělila jsem mu, že si ale dobře pamatuji problémy okolo jeho ch.s. Dobře si pamatuji, že před několika lety jsem osobně na výstavě ve Slavkově byla svědkem, že na výstavu byly přihlášeny dvě fenky, obě pod jménem Gabi Akcezal s různými tet. čísly. To by se tedy chovateli stát rozhodně nemělo. P. Vilkus se hájil tím, že došlo k podvodu ze strany majitele jedné z fenek, ale to měl řešit už tehdy se stejnou vervou, s jakou teď řeší "pomluvy". Demodikóza není pomluva, p. Vilkus ji v chovu měl. Majitele postižených štěňat rozhodně neuklidní, že je postiženo 90% psů, zvlášť, když to okolo sebe nevidí. Informace kromě jiného mám osobně od pí Luftové, majitelky Polly Akcezal. Problém s demodikózou se řešil i na výboru klubu, kde bylo doporučeno p. Vilkusovi ( v zápisu ) na feně dál nechovat, což je doporučení i naprosté většiny veterinářů. I když se na rozvoji demodikózy podílejí i podmínky u chovatele, nemoc, imunita atd., při postižení více štěňat z jedné matky v majetku různých majitelů ( že by se náhodou všichni o štěně starali špatně? ) je opravdu otázkou chovatelské etiky na takové feně dál chovat.

Dlouhodobě se zde zmiňuji o odpovědnosti chovatele. O jeho zodpovědnosti za odchov, i právní, ale zejména etické. Tady vidím přesně příklad, jak by to být nemělo. Chovatel má problém. Může se stát každému - my také měli problém s DKK, srdečními vadami, vrh se někdy nepovede, přestože člověk pro to udělá vše, co může. Ovšem je důležité, jak se k tomu chovatel postaví. Je potřeba problém s majiteli řešit, ne je poslat do p....., a v případě zveřejnění problému vyhrožovat právníky. Chovatel je chovatelem nejen se svými úspěchy ( nechci je p. Vikusovi rozhodně upírat ), ale také se svými neúspěchy. A tam záleží na schopnosti a ochotě převzít zodpovědnost. Řešení se najde myslím vždy, ale způsob p. Vilkuse rozhodně optimální není.

Pokud jde o Komáří hůrku, návštěvní kniha je přístupná všem, příspěvky se nemažou ani neupravují. Velmi spoléhám na úroveň přispěvatelů, že nebudou příspěvky vulgární, někoho neprávem napadající či zbytečně konfrontační. Což se nám tady myslím docela daří, za což jsem velmi ráda a děkuji. Návštěvní kniha poskytuje trochu informací, trochu poučení, sdílí zkušenosti ostatních, probírají se zajímavá témata. K tomu patří i negativní zkušenosti s chovateli, rozhodčími, veterináři atd. Oddělujme od sebe nepříjemnou pravdu a pomluvy. Nepomlouvejme, ale vlastní špatnou zkušenost klidně sdělme, nevidím na tom nic špatného.

Nevyřešení vlastního problému v reálném čase už dnes cenzura nebo právníci těžko napraví.

#5 2010-01-08 16:42:15

Jirka May
muž [admin]
Web

Dovětek paní Aleny Sázové z Komáří Hůrky
převzato z KH 8.1.2010 16.42 hod.

Jiří, samozřejmě můžete použít můj příspěvek jako můj osobní názor.

V chovu je úžasné, pokud se může chovatel setkávat s úspěchy svých odchovánků, kteří vyhrávají výstavy a zkoušky, mají dál úspěšné potomky atd. Ale bohužel je i druhá stránka a té se málokdo vyhne. Nekvalitní štěně by nemělo opustit chovatelskou stanici a pokud ano, tedy s dokonalou znalostí stavu a příslušnou úpravou ceny. Vymstí se majitele klamat, hazardujete s vlastní pověstí a to se napravuje špatně. Pokud se problém vyskytne později než při odběru, nenechte situaci vyhrotit, jednejte, snažte se situaci s majitelem řešit. Vše je na dohodě, řešení se vždy nějaké najde a nemusí docházet k takovým smutným koncům. Za kvalitu štěněte je odpovědný vždy chovatel, pokud se neprokáže zásadní zavinění ze strany majitele. Nechci tu moc mentorovat, pouze vycházím z vlastní zkušenosti. No, život prostě není peříčko ...

#6 2010-01-08 16:44:59

Jirka May
muž [admin]
Web

Zdroj informací paní Aleny Sázové z Komáří Hůrky
převzato z KH 8.1.2010 16.44 hod.

Ještě dám odkazy na zdroj mých uvedených informací - je to klubový web:

http://www.ohar.cz/soubory/vysledky/kv_slavkov_04_2.jpg

( zde na výstavě 2 fenky Gabi Akcezal - druhá byla vyloučena z posuzování, nevím, jak šetření tohoto případu dopadlo - a docela by mě to zajímalo )

Zde zápis z výborové schůze, kde se projednávala stížnost pí Luftové ohledně demodikózy a bylo doporučeno na feně p. Vilkuse dál nechovat, v případě žádosti o krycí listy předložit vyšetření na demodikózu. Otiskuji celý zápis, abych nebyla podezřívána z nějaké manipulace:

Zpráva z výborové schůze KCHHMO konané 19.1. 2007 v Pelhřimově

Schůzi zahájil předseda J. Dědouch, v úvodu podal poradce chovu pro maďarské ohaře P. Navrátil informaci o zastoupení psů plemen našeho klubu na podzimním FT, který se konal v Bruntále ve dnech 13. – 15.9. 2006.

Dalším bodem bylo zhodnocení posledního čísla vydaného zpravodaje. Bylo konstatováno, že klubový zpravodaj 2006/2007 poskytuje členům klubu dostatečné informace o pořádaných a připravovaných akcích. Nedostatkem je málo informací o připravované klubové a speciální výstavě /např. chybí přihláška a propozice na výstavu ve Slavkově/. V přehledech chovných jedinců se také vyskytují některé nepřesnosti, nebo nedoplněné údaje o dalších absolvovaných zkouškách a výstavách. Těmto nedostatkům je třeba se věnovat při přípravě příštího zpravodaje. Zpravodaj byl vytištěn v počtu 500 ks a celkové náklady činily 25.725 Kč /tj. 51,25Kč za kus/

Ekonom klubu J. Sajbot ve svém příspěvku informoval o určité nefunkčnosti a nedostatečné komunikaci mezi ekonomem a matrikářkou klubu Z. Sedlákovou. Navrhl spojit funkci ekonoma a matrikářky do jedné osoby. Výbor vzal informaci na vědomí a rozhodl tuto záležitost dořešit až bude přítomna matrikářka Z. Sedláková. Dále J. Sajbot informoval o stavu peněžních prostředků, o počtu a stavu členské základny, o průběhu placení členských příspěvků a o nově přijatých členech.

P. Navrátil informoval o klubové a speciální výstavě. Plánovaná klubová výstava se uskuteční dne 20.5. 2007 v Litoměřicích. Zjistil však, že v propozicích je tato výstava uváděna jako speciální. Dále seznámil výbor klubu se skutečností, že plánovanou výstavu dne 12.5. 2007 ve Slavkově nebude možné ukutečnit. Navrhl zároveň náhradní řešení ve stejném termínu. Výbor klubu tuto záležitost projednal, vyslechl k výstavě další informace od člena výboru D. Trnky a pověřil předsedu klubu J. Dědoucha , aby ještě znovu oslovil pana Resnera a pokusil se s ním dojednat konání výstavy, jak bylo původně naplánováno. Zároveň J. Dědouch přislíbil zajištění přihlášek a přípravu výstavního katalogu.

V. Prouza podal informaci o průběhu příprav MJS, který se bude konat 22. – 23. 2007 v Náchodě. Prezentaci a začátek navrhl na pátek 21.9. 2007 od 14.00 hodin, vzhledem k tomu, že pokud budou na VČS odsouhlaseny výběry do chovu, konal by se tento výběr právě v pátek odpoledne. Na MJS se bude zkoušet podle platného zkušebního řádu, může se zúčastnit maximálně 24 psů plemen KCHHMO popř. psi dalších plemen hrubosrstých ohařů. Startovné bude 1.000 Kč. Předsedou čestného představenstva bude předseda klubu J. Dědouch. Příspěvek klubu na MJS činí 40.000 Kč.

Výběry do chovu – Dr. Šimek přednesl svoji představu o provádění výběrů do chovu a požaduje, aby o každém předvedeném jedinci byl veden samostatný zápis. Tiskopis zápisu výběru do chovu připraví jednatel Dr. Hlaváč.

M. Šafařík – výcvikář klubu přednesl návrh podmínek chovnosti, návrh byl výborem schválen a v této schválené verzi bude předložen VČS k odsouhlasení. Zároveň bude tento návrh umístěn na klubové internetové stránky. Současně požádal výcvikář klubu P. Bergrovou o zveřejnění výzvy na internetových stránkách pro ty členy klubu, kteří splnili vůdcovský, nebo chovatelský odznak, aby dodali patřičné doklady a mohli převzít odznaky na VČS.

Byl projednán a schválen návrh na vyznamenání, která budou předána na VČS.

Výbor schválil Dr. Šimka jako delegáta klubu na jednání ČMMKJ dne 1.2. 2007 v Praze a na valnou hromadu ČMKU v Praze dne 31.3. 2007.

P. Navrátil přednesl žádost p. Leoše Jančíka o doporučení pro rozšíření kvalifikace rozhodčího pro posuzování exterieru psů pro plemena našeho klubu. Žádost byla schválena s podmínkou, že se p. Jančík stane členem klubu a zaplatí příspěvky na 5 let dopředu.

Předseda DR M. Škrdlík přednesl stížnosti Petry Janíkové a p. Luftové. Obě stížnosti byly projednány. V případě stížnosti p. Luftové chovatelská rada doporučila, aby chovatel p. Vilkus na feně více nechoval. Pokud bude žádat o doporučení ke krytí musí doložit negativní vyšetření na demodikózu provedené na některé odborné veterinární klinice. * Zároveň pověřila P. Navrátila, aby s tímto stanoviskem seznámil chovatele p. Vilkuse.

Jednatel Dr. Hlaváč informoval o nutnosti provést některé drobné změny v závazných dokumentech klubu a tyto změny připravit k odsouhlasení VČS.

P. Bergrová informovala o tom, že p. Dr. Jiří Dvořák má zájem v okrese Mladá Boleslav zajistit organizaci MJM v roce 2008. Dr. Dvořák bude vedením klubu osloven a jeho nabídka s ním bude projednána.

Zapsal Dr. Hlaváč

Pozn. admina:

*   - Dle informací z KH (čerpajících info. z klubu) pan Vilkus požadované zdravotní osvědčení výboru (nebo poradci) doložil a na feně mu tudíž muselo být povoleno dále chovat.

#7 2010-01-13 15:04:14

Jirka May
muž [admin]
Web

Alena Sázová z Komáří Hůrky
napsáno v KH 10.1.2010 11.14 hod.

Zuzi, majitel si může poškodit štěně sám nedostatečnou péčí. Špatnou výživou ať podvýživou nebo překrmováním, nerespektováním doporučení chovatele ohledně očkování, odčervení, zátěže. Může kupříkladu "reklamovat" chybějící zub a na RTG se zjistí, že zub byl vylomen při úrazu, hrubém nácviku aportování atd. Stejně tak může majitel žádat náhradu, protože mu štěně uhynulo v ochranné lhůtě a pitvou a šetřením se zjistí, že uhynulo po pádu ze druhého patra. Je vhodné ve smlouvě požadovat pitevní zprávu při nárokování náhrady při úhynu štěněte.

Ale hlavní je s majitelem komunikovat a snažit se situaci řešit.

Já vím, že tím některé chovatele štvu, ale podle mě opravdu za svůj "výrobek", tedy psa, zodpovídá chovatel. Samozřejmě vady "výrobku" mohou být nezaviněné ( chybějící zuby a varlata patří mezi ty nezaviněné, všichni jedinci jdou do chovu po celé generace plnochrupí a psi s oběma varlaty - přesto výskyt podobné vady je možný a je velmi nepříjemný pro obě strany ) , ale i zaviněné. Pokud chovatel chová na feně s vyšší DKK a na krytí si vybere stejně postiženého psa, protože jeho majitel za krytí moc nechce a navíc bydlí za rohem, nemůže se divit výsledkům DKK u odchovu. To se novým majitelům jistě nelíbí, jsou z toho zklamaní a opravdu za to chovatel nemůže? Ovšem stejný výsledek může mít chovatel, který má zdravou fenu, pečlivě vybere zdravého psa ze zdravé rodiny, přesto se u některého štěněte může DKK vyskytnout - tady má chovatel čisté svědomí, ale zodpovědnost má stejně. Protože nekvalitní štěně se narodilo v jeho ch.s., ze spojení, které on vybral, z feny, kterou on uchovnil. Špatný výsledek je jeho vizitkou, mnoho špatných výsledků diskredituje jeho chovatelskou stanici a jako chovateli mu nemůže přinést žádné uspokojení. U kynologicky vzdělané veřejnosti o jeho odchovy nebude větší zájem, alespoň ne od majitelů, kteří mají se štěnětem větší plány - výstavy, chov atd.

Myslím, že je mnoho chovatelů, které chov neživí, kteří ho mají opravdu jako zálibu, věnují hodně času a úsilí přípravě a s napětím sledují výsledek svého snažení. Na nepodařeném vrhu není nejhorší to, že s sebou někdy nese citelnou finanční ztrátu, ale prostě ten fakt, že se výsledek přes všechno snažení nepovedl, nenaplnil očekávání jak chovatele, tak nových majitelů.

Jen pro upřesnění, zodpovědností myslím ve většině případů zodpovědnost morální. I když je odpovědnost vnímána jinde třeba přisněji. Už si přesně nepamatuji, ale v Anglii byla potrestána renomovaná chovatelka, s dlouhodobě vynikajícími výsledky v chovu, pokud si dobře vzpomínám právě za odchované štěně s DKK . Byla odsouzena k velké finanční náhradě zejména za vysokou psychickou újmu majitelů postiženého štěněte, které myslím muselo být kvůli DKK utraceno. Někteří chovatelé opravdu podceňují trápení majitelů nemocných štěňat, jejichž léčení je psychicky i finančně náročné a někdy i bezvýsledné.

#8 2010-01-13 15:05:22

Jirka May
muž [admin]
Web

Alena Sázová z Komáří Hůrky
napsáno v KH 10.1.2010  12.07 hod.

Vracím se k demodikóze, několik úryvků z článku, který je dole celý k dispozici. Nenašla jsem jediné vyjádření veterinářů, kteří by doporučovali fenu, kde se demodikóza u štěňat vyskytla, k dalšímu chovu . Dost často doporučují z chovu vyřadit i jedince, kteří dem. onemocněli a to jak psy, tak feny.

......Vzhledem k tomu, že jediný možný přenos je přímo z matky na štěně, není vhodné matky – nosiče zařazovat do chovu, neboť kromě parazita přenášejí též genetickou predispozici ke vzniku onemocnění a demodikóza se tak může nadále v chovu (a u daného plemene) dále šířit......

.....Parazit je však velmi odolný a i přes nejagresivnější léčbu pacient zůstává celoživotním nosičem parazita a pokud se jedná o fenu, přenáší jej dále na své potomky......

......Co lze říci závěrem? Onemocnění je léčitelné, avšak zvířata postižená klinickým onemocněním, vzhledem k trvalému nosičství parazita a nosičství genetické predispozice ke vzniku onemocnění, by neměla být zařazována do chovu a feny s generalizovanou demodikózou je nejvhodnější vykastrovat........

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Odkaz na web veterina-info.cz

Demodikóza (trudníkovitost) - MVDr. Jan Rybníček AAVD

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

A jsme zase u té zodpovědnosti. Jak moc zodpovědné je od chovatele pokračovat za každou cenu v chovu na feně, která prokazatelně produkuje potomky s demodikózou. Jak moc zodpovědný za chov je klub, který rozhodnutím ve stylu "chytré horákyně" není schopen zakázat chovateli chov na postižených fenách. Moc mi není jasné to negativní vyšetření, nejsem veterinář, ale spíš věřím, že se najde demodex na zdravém zvířeti než naopak. Nešťastní psi, nešťastní majitelé. Názor si udělejte sami.

#9 2010-01-13 19:43:24

vasek+porta
Nový člen

Zdravim vsechny nadsence madaru a preji hodne uspechu v novem roce hodne zdravi a pohody. Nez zacnu psat omlouvam se za pripadne problemy vsem zucastnenym hlavne majitelum techto stranek. Pripadne nejasnosti stiznosti a problemy s timto clankem at resi pouze se mnou ne jako p.Vilkus, verejne a s osobami kteri o tom nic nevi nejsou primymi ucastniky a tudiz jsou v tom nevine.
   Mam taky jednu madarku jmenuje se Porta Akcezal od p. Vilkuse a myslim ze o nas se tu ted mluvi. Dostal jsem v utery  taky dopis od SKVELEHO  chovatele p. Vilkuse.co k tomu dodat ? Vse co jsem v tom clanku ze dne 28.11.2006 napsal a to ve zkracene verzi je PRAVDA  OSOBNE JSEM TO ZAZIL A PONESU Z NEHO VESKEROU ODPOVEDNOST. V dopisu ktery mi pro mne z nepochopitelneho duvodu zaslal pan Vilkus se primo neuvadi me jmeno ale pisateli prispevku pod jmenem Jirka May. Ten prispevek jsem psal ja a timto se panu Mayovi omlouvam za pripadne trable. Uz z titulku toho clanku je jasne ze to nemuze byt pan May. Stoji tam vasek+porta akcezal. Kolik fen jmenem Porta Akcezal asi pan Vilkus prodal? Ze nevi kdo je jeji majitel a musi obtezovat nevine lidi? Navic o tom problemu snad musel vedet kdyz jsem se  ho snazil s nim resit. Ale pravda je to uz vic nez tri roky clovek ZAPOMINA! Asi uz taky zapomnel na skutecnost ze jsme si s celou mou rodinou prijeli pro Portu k nemu domu penize dostal a  to 9000kc  "na RUKU" a prodal nam jeste pytel granuli advance za 1500. Jakoz si nevzpomina ani na to ze jsem mu chtel osobne ukazat veskere dokumenty k lecbe Porty znovu se s nim osobne spojit ale po telefonu mne poslal "DO PRDELE". Byl arogantni a odmereny nic nechapajici namysleny suveren. Ted v dopise uvadi ze jsem dostal fenu na splatky a nikdy nedolozil lab. vysledky. Nesmysl! Naopak ja timto jeho dopisem zvazuji pravni kroky k tomu aby se to vyresilo. Zaverem nechapu proc P.VILKUS nekontaktoval bud pisemne nebo hlavne telefonicky nejdrive mne jakozto majitele POMLOUVACNEHO CLANKU a volal lidem k tomu nezasvecenych a zbytecne vzbudil rozruch na nepravych mistech, na strankach o psech a lidech, kteri se tu maji radi diskutuji predavaji si zkusenosti raduji se z malickosti ale hlavne neperou zde svou vlastni spinu.
   A ted RADOSTNEEEEEE. PORTA  je uz dospela je moc krasna a mame ji vsichni moc radi. No krome toho ze se docela boji strelby je bazliva lekava a tvrdohlava. Absolvoval jsem par kurzu ale usoudil jsem ze na to nema. A vubec toho nelituji. Chteli jsme dalsiho clena do rodiny a ne sampiona. A taky mazlicka a to ona je az moc. Uprimne ja casu na vycvik uz taky moc nemam a vy vite kolik je ho treba ze? Po Demodexu zadna pamatka o to vic mne mrzi a zarazi ten nesmyslny dopis. Ja na to uz hodne davno zapomnel. Ale jak je videt ČERT NIKDY NESPÍ. MEJTE SE FAJN .

VAŠEK+PORTA AKCEZAL.
Václav Šprc; Nad Lipinou 1724; Frýdek-Místek  tel: 733697927

#10 2010-01-13 21:38:41

Jirka May
muž [admin]
Web

pro Vasek+Porta:

Dekuji za vas prispevek. smile Jsem rad, ze se ozvala alespon jedna z "dotcenych" stran. Pana Vilkuse nespis stve to, ze ma na internetu spatnou povest a ze kdyz date do GOOGLU hledat "AKCEZAL" vybehne jako jeden z prvnich tento clanek. Vypada to nejspis jako cilena kampan, ale neni to tak. Neumim ovlivnit GOOGLE ani jiny vyhledavac. Osobne pana Vilkuse neznam a nic proti nemu nemam. Krom referenci z intenetu o nem nic nevim.  Prevzal jsem Vas clanek proto, aby lide vedeli jak maji postupovat a vase zkusennost nevysla na zmar. smile Doufam, ze se z teto diskuze hodne lidi pouci. smile

ps: Taky mame doma spis "Lovku domaci" nez loveckeho psa. Clen rodiny jak ma byt.  lol

http://www.psipokec.cz/foto/P1060332.JPG

Nekdy juknete k nam na http://mates.psipokec.cz na LOVKU DOMACI big_smile

#11 2010-03-10 10:12:10

Jirka May
muž [admin]
Web

Tak je to tu, vazeni pratele loveckych plemen psu! Pan Vilkus ocividne neni pro konstruktivni dialog, ale "muzem cinu"! Podal trestni oznameni na Policii CR! Uvadim kousek ze spisu. smile

Policie CR 10.3.2010 psal(a):

...... zahájeny úkony trestního řízení dle § 158 odstavce 3 trestního řádu, pro podezření ze spáchání trestného činu pomluva dle § 206 odstavce 1, odstavce 2 trestního zákona (z.č. 40/1961 Sb.), kterého se mohl dopustit pachatel tím, že na Vašich stránkách zveřjnil zprávu v listopadu 2006, kterou způsobil újmu poškozenému.....

Vic nemohu je to v setreni. Pry je to ale promlceno! (vi. zak. 140/1961 Sb. § 67)

Zde k nahlednuti zak. 140/1961 Sb.

Co jsou "lide" schopni v udajnem rozhorceni udelat!   hmm

Uvidime co dal...

• Index
  •  » Psí choroby
  •  » Pozor na chovnou stanici pana Vilkuse "Akcezal" (převzato z KH)

Board footer

Vytvořeno v PunBB
Fórum zřídili a provozují Matesovci
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson