Psí pokec

Zde si můžete popovídat o všem, co vás napadne. :-)

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

#1 2010-10-20 17:55:17

peper
Nový člen

Problém s vyprazdňováním

Dobrý den, mám 3 měsíční štěně Výmarského ohaře. Krmíme ho Britem pro stěňata, krmil s ním i chovatel od kterého psa máme. Aktuálně krmíme cc 420g 4x denně, což je uvedeno na krmení.
Problém je následovný, krmíme v 6, 11, 16 a v 20 hodin. Od šesti do půl třetí jsme v práci a pes je doma sám. Přítelkyně ho chodí v 11 vyvenčit a nakrmit. Hovínka má tuhá, tmavá při venčení před šestou hodinou v jedenáct po půl třetí, ale když s ním jdeme ještě na delší procházku v půl čtvrté udělá třeba na třikrát menší hromádky kašovité béžové. V podvečer a večer než jdeme spát má zase hovínka tuhá a tmavá.
Může být tohle způsobení tím, že je ve stresu z toho že je doma sám nebo tím, že má tu samotu doma rozdělenou jednou návštěvou přítelkyně, která ho vyvenčí a nakrmí a pak je zase doma sám do půl třetí?

#2 2010-10-21 08:06:06

Jirka May
muž [admin]
Místo: Kladno
Web

Re: Problém s vyprazdňováním

Neni nad probirani hovinek smile Nedelte si hlavu. Pokud v tom nema krev, nebo pokud se hovinka nehybou. Nas Mates to mel podobne. Jen jsem ho od zacatku krmili 2x. To ma do dnes. Jo a pochopil jsem spravne, ze man denni davku 420g, kterou mu rozdelite na 4x?? wink Vyznelo to jako, ze mu davate 4x 420g. big_smile

#3 2010-10-21 11:28:37

peper
Nový člen

Ano samozřejmě krmíme 100g 4x denně smile Přítelkyně už je z toho vyplašená a hledá lepší krmivo za podobnou cenu, takže jí snad přesvědčím a zůstaneme u Brita.
Ještě se tedy zeptám je problém když jsme se na internetu dočetl že 3 měsíční štěně by mělo mít kolem 14kg a náš pes má kolem 10kg? Veterinář říká že podvyživený není, že je lepší pro stavbu kloubů lepší když je takhle než kdyby měl nadváhu.

#4 2010-10-21 14:38:43

Jirka May
muž [admin]
Místo: Kladno
Web

Doporučení: Věrte Vetovi, ne internetu! wink Nas Mates vypadal jak rezatej radiator do 2 let!

Board footer

Vytvořeno v PunBB
Fórum zřídili a provozují Matesovci
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson